dr Luana Colloca

e-mail: colloca@son.umaryland.edu

www: https://www.nursing.umaryland.edu/directory/luana-colloca/

Research Gate: https://www.researchgate.net/profile/Luana_Colloca

Dr Luana Colloca jest profesorem na Universytecie Maryland w Baltimore, USA. Jest autorką ponad 65 artykułów empirycznych, wysoko cytowanych w literaturze biomedycznej, opublikowanych w takich czasopismach jak "Biology Psychiatry", "JAMA", "The Journal of Neuroscience", "BMJ" i "Pain". Jest współredaktorką trzech książek wydanych przez Elsevier, Joseph Henry Press i Lambert Press, poświęconych mechanizmom neurofizjologicznym i zastosowaniom efektów placebo i nocebo.

dr hab. prof. UWr Małgorzata Sobol-Kwapińska

e-mail: malgorzata.sobol-kwapinska@uwr.edu.pl

www: http://psychologia.uni.wroc.pl/Instytut-Psychologii/Instytut/Struktura/Zaklady/Zaklad-Psychologii-Osobowosci

Research Gate: https://www.researchgate.net/profile/Malgorzata_Sobol-Kwapinska

Dr hab. Małgorzata Sobol-Kwapińska jest kierownikiem Zakładu Psychologii Osobowości na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogiczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w psychologii czasu, psychologii bólu oraz w terapii rodzin. Aktualnie prowadzi międzykulturowe badania nad perspektywą czasową we współpracy z profesorem Philipem Zimbardo, w ramach grantu NCN Harmonia pt. „Formy prezentystycznej orientacji temporalnej".

dr Jeremy Howick

e-mail: jeremy.howick@philosophy.ox.ac.uk

www: https://www.jeremyhowick.com/about/

Research Gate: https://www.researchgate.net/profile/Jeremy_Howick

Dr Jeremy Howick jest pracującym na Uniwersytecie Oksfordzkim filozofem oraz badaczem medycznym, znanym na całym świecie ze swoich badań nad medycyną opartą na dowodach, efektem placebo oraz empatią. Jest autorem trzech książek, w tym „The Philosophy of Evidence-Based Medicine” i “Doctor Ty” (wydana także po polsku). Występował w roli eksperta w telewizji BBC, ITV, Channel 4, a także w wielu czasopismach, takich jak The Guardian, The Times, Men’s Health i Daily Mail.

Copyright © 2015 | design by malgo | developed by ah